Coronavirus Etkisi Piyasalarda Trend Değişimine Sebep Olacak mı?

Dün konuştuğumuz çok önemli bir kaç tane haberimiz vardı. Bunların üzerinden tekrardan geçeceğiz. Bugün ortalama olarak yani yarım saat önce sekreter ve fed başkanı powell açıklama yaptı. Konuşuyorlar ve meclis üyeleri de bunlara soru soruyor, sorularını cevaplıyorlar.

Son durum gelişmeleri bunlar üzerinden şekilleniyor, piyasalar ve aynı şekilde amerikan dolar endeksindeki kırılmalar. Geriye dönük malesef ki geldi. Bu da bize ayrı trendine girdiğimizi; bitcoin ve esasında altın gümüş üzerinde birazcık da geri çekilmeler olabilir anlamına geliyor. Panik yapmamak lazım. Bunun olabileceği masadaydı. Açıkçası beklemiyordum bunu.

Fakat burada yapılması gereken hamle, piyasaya baş kaldırmak yerine, piyasanın dalgasının üzerine oynamak lazım. Bundan ötürü burada profesyonel olarak baktığınız zaman yapılması gereken hamle, pozisyonu hedge etmek olacaktır. Yani eğer büyük bir pozisyon varsa altın gümüş üzerinde, demek lazım ki tamam belki de yanlış. Bir şekilde ters yönde hareket edebilir, şeklinde bir yorum olabilir. Bunların da detaylarını ve nedenlerini teker teker açıklamak istiyorum.

İlk olarak baktığımız zaman burada konuşma şu anda devam ediyor. Bu konuşmanın detaylarını yarın tekrardan sizlere sunmak istiyorum. Bakıldığı zaman bunlar üzerinde tekrardan detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Coronavirus rakamlarına baktığımız zamanda buradaki tabloda kıta kıta karşılaştırdığımız dünyada, ciddi anlamda avrupa'daki rakamların yükseldiğinden bahsediyorduk ve avrupa'daki rakamların yükselmesi ile birlikte.

Esasında piyasalarda şöyle bir algı oldu, birleşik krallık'ta gelen haberlerden biri belki de ülkeleri ülkeyi bir kapanışa, bir lockdown'a, bir karantinaya sokabileceklerinden ötürü birazcık da olsa ciddi anlamda avrupa'da böyle bir haberin yankılanması euro'ya aşağıya taşıdı ve o bu formasyonu konfirme olup trend değişimleri söz konusu. Şimdi bunlar da artık yapacak bir şey yok. Neyi takip edeceksin trendleri burada yapılması gereken birinci hamle budur, çok önemli bir günde izliyorum.

Uzun zamandan beri ve bugün dün de aynısını söylüyordum. Bugün de bir değişim sürecindeyiz. Bir belirsizlik ve Ciddi anlamda bir karışıklık birkararsızlık döneminden geçiyoruz. Onu söyleyeyim, trend değişimleri noktaları genelde böyle oluyor. Üzücü bir durum onu söylüyorum. Şimdi burada covid rakamları yukarıya doğru. Yani fransa, ispanya gümbür gümbür yukarıya devam ediyor. Bizim tezimiz ile konfirme ediyor.

1/Konu hakkında ne düşünüyorsun?

  1. Sayenizde artık önümüzü görerek işlem açıyoruz. Her ihtimali temel ve teknik olarak yorumlamanız çok güzel.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski